Vítejte | Aktuality | Koncepce | Doporučení rodičům | Organizace | Realizujeme projekty | Doplňkový program | Kalendárium | Komunitní centrum
Přijímání dětí | Provozní informace | Platby | Školní kuchyně | Omlouvání dětí | Fotoalbum | Kolektiv | Napište ředitelce | Interní webové aplikace

Omlouvání/přihlašování dětí ze/ke vzdělávání

DOPORUČUJEME VYUŽÍT WEBOVÝ FORMULÁŘ

Pokyny pro použití formuláře

• Do pole "Váš e-mail" napište e-mailovou adresu, na kterou Vám může být doručena odpověď.

• Do pole "Vzkaz" uveďte:

• Jméno a příjmení dítěte, třída MŠ

• Informaci pro odhlášení nebo přihlášení dítěte, která odpovídají níže uvedeným všeobecným pravidlům

• Stiskněte tlačítko "Odeslat" - mail bude doručen na adresu nepritomnost@msfamily.cz.

Příklad vzkazu pro odhlášení:
Jana Krásná, Koťátka.
Nachlazení. Odhlašujeme od 13. do 17. 2., předpokládaný nástup do MŠ 20. 2.

Příklad vzkazu pro přihlášení:
Jana Krásná, Koťátka.
Přihlašujeme po ukončení nemoci. Nástup do MŠ 20. 2.

Nezapomeňte současně dítě odhlásit/přihlásit ze/ke stravování podle pokynů na stránce Školní kuchyně.

VŠEOBECNÁ PRAVIDLA

Podle novely Školského zákona (č. 561/2004 Sb.) platí pro pětileté a starší děti povinné předškolní vzdělávání a od 1. 9. 2017 k němu příslušné nové povinnosti zákonných zástupců dětí (dále jen "rodičů"):

• Vzdělávání dítěte má formu povinné školní docházky.

• Dítě musí být v MŠ přítomno nejpozději od 8:45 a nepřetržitě další 4 hodiny. Rodič je povinen zajistit, aby dítě k předškolnímu vzdělávání přišlo včas.

• Nepřítomnost dítěte je rodič povinen písemně omluvit. Tato povinnost neplatí v době prázdnin.

• V případě neomluvené absence, časté nepřítomnosti na vzdělávání nebo při pozdních omluvách má škola oznamovací povinnost pro orgány sociální péče.

• Povinnost omlouvání platí i pro rodiče dětí mladších 5 let, a to při nepřítomnosti trvající více než 14 dní.

PODMÍNKY UVOLŇOVÁNÍ DÍTĚTE ZE VZDĚLÁVÁNÍ

Nemoc:

• omlouvání nejpozději po prvním dnu nepřítomnosti

• uvedení důvodu nepřítomnosti

• následně nahlásit nástup dítěte do vzdělávání

Uvolnění v průběhu dne:

• nahlásit nejméně jeden den předem

• absenci omlouvá třídní učitelka.

Předem známá absence v trvání do 5 dnů:

• nahlášení důvodu nepřítomnosti a datumu nástupu

• absenci omlouvá třídní učitelka.

Předem známá absence v trvání více než 5 dnů:

• písemná žádost o uvolnění ředitelce školy - na adresu reditelka@msfamily.cz

• uvedení důvodů nepřítomnosti a datumu nástupu

• absenci omlouvá ředitelka školy.

Absence v případě dětí mladších než 5 let:

• písemně omluvit absenci delší než 14 dnů

Aktualizace 01.03.2017