Pohádkový měsíc v Koťátkách

V měsíci únoru jsme se s dětmi ze třídy Koťátek přenesli do kouzelného světa pohádek. Našim cílem bylo seznámit děti s klasickými pohádkami a českou lidovou slovesností. Děti se naučily kouzelnou formuli "Hrnečku, dost!", vyrobily si vlastní Perníkovou chaloupku a oblíbenou pohádku si vyzkoušely zdramatizovat, přelstily vlka, zachránily Karkulku a dokonce se k nám do školky zakutálel i Koblížek.

Prostřednictvím mnoha různorodých aktivit s pohádkovou tématikou si děti rozvíjely mnoho dovedností i schopností. Celé pohádkové téma jsme zakončili zábavným dopolednem na Pohádkovém bále, kdy jsme si na sebe vzali podobu oblíbených pohádkových bytostí a roztančili jsme školku ve víru karnevalu.

Bc. Veronika Hanušová

Aktualizace 26.02.2020