Září ve třídě Kuřátek

Po slunečných prázdninách opět přišel měsíc září, který se nese v duchu poznávání.

Seznámili jsme se s vybavením třídy, prostředím školy, školní zahrady a také bezprostředním okolí. Naučili jsme se hrát si v koutcích, vytvořili nová pravidla třídy a také založili nová portfolia, kam ukládáme své zážitky s rodinou, s kamarády a také svoji práci ve třídě.

Velkým překvapením byl pro nás nový kamarád – šnek, kterého jsme pojmenovali "Toník". Musíme se o něj dobře starat, aby měl vše, co potřebuje. Nejvíce mu chutná okurek a jablíčko.

Obrovskou pomocí paní učitelce jsou "pomocníčci" v podobě předškolních dětí. Ti se vždy na konci týdne dohodnou, která dvojice jimi bude. Vždy chodí první na vycházce, pomáhají ošetřovat šnečka, zalévají květiny a obsluhují náš kalendář s počasím. Jsou nám všem příkladem.

V naší třídě již panuje klidná, vyrovnaná a přátelská atmosféra, dbáme na individualitu a samostatnost. Hrajeme si, malujeme, cvičíme a tvoříme. Byli jsme na společné vycházce na Bílé hoře, kde jsme se ostatním kamarádům představili básní "Naše školička".

...zvědaví jsme, neposední, KUŘÁTKA si říkáme!

Jarmila Odehnalová

Aktualizace 14.10.2020