Adaptace ve třídě Koťátek

Jako každý rok, měsíc září probíhá v pomalém, ale plynulém tempu adaptačního procesu. Znovu se shledáváme po prázdninách s našimi dětmi a společně vítáme děti nové. Období adaptace je často pro děti náročné. Vyrovnávají se s odloučením od rodičů, s denním režimem mateřské školy, učí se fungovat v kolektivu vrstevníků a ocitají se v jim doposud neznámém prostředí.

Chceme, aby se u nás děti cítily příjemně a v bezpečí, proto se jim snažíme tento proces co nejvíce ulehčit. Využíváme při tom individuálního přístupu, seznamujeme se s třídními rituály, nastavíme si pravidelný denní režim a opakujeme si ho na grafickém znázornění, děti společně tvoří třídní dohody a pravidla a hrajeme hry, podporující rozvoj sociálních a kooperativních dovedností.

Zároveň chceme poděkovat všem rodičům za spolupráci a pečlivost v dodržování ranních rituálů.

Bc. Veronika Hanušová

Aktualizace 17.09.2020