o nás

Naše škola se nachází v městské části Brno-Židenice, v klidném prostředí přírodní lokality Bílá hora.

Jak se k nám dostanete:

Najdete nás na mapě

Tramvaj čís. 8, zastávka Bělohorská

Autobus čís. 55 a 75, zastávka Špačkova

Orientace v mateřské škole:

odrážka

Snížené přízemí: Komunitní centrum a školní kuchyně

odrážka

Přízemí: šatny dětí a třída Koťátka

1. patro: třída Motýlci a třída Berušky

Ing. Romana Kincová ekonomka,
vedoucí stravování
ekonomka@msfamily.cz 548 129 534 2. patro
Radana Němčanská hlavní kuchařka kuchyne@msfamily.cz 548 129 539 snížené přízemí
Věra Vítková kuchařka
Věra Olšová školnice
Monika Winklerová úklid
Jaroslava Vedrová úklid, školní asistent
Dita Králová asistent pedagoga
Markéta Carvanová školní asistent

Charakteristika školy

MŠ FAMILY se orientuje na rozvoj lidské stránky dítěte, schopnosti porozumět a dorozumět se, budování vztahů, rozvoj smyslovými prožitky, a to co nejpřirozenějším způsobem. A též přiměřeným pravidlům, neboť hranice děti uklidňují. Děti bez hranic jsou jako na mostě bez zábradlí. K tomu nám pomáhá etická výchova.

Jsme škola, která má srdce!

Jsme místo, kde :

odrážka

se dítě učí etické principy - slušnému chování, kultuře, myslet srdcem (rozvoj nejen IQ, ale též EQ-emoční inteligence), životním hodnotám (ekologické, ekonomické, morální)

odrážka

dítě učíme přirozenou cestou - zažít, umět si poradit, dotknout se, hrát si, být svůj, hledat řešení, mít a chtít se naučit, objevovat, domlouvat se, respektovat, zvládat sám, být kamarád…. jednoduše růst ve zdravě smýšlející osobnost

odrážka

má dítě podnětné a bezpečné prostředí, ve kterém bude moci maximálně rozvinout své osobní předpoklady

odrážka

má dítě kvalitní a zdravou stravu, pravidelný stravovací režim

odrážka

nabízíme rodičům – otevřenost, pozitivní klima a partnerství.

Naše vlastní školní kuchyně připravuje pro děti kvalitní, pestrou, zdravou a hodnotnou stravu bez zbytečné chemie, dochucovadel a polotovarů, se sníženým množstvím tuků, soli a cukrů a naopak s množstvím zeleniny. Podporuje zdravý růst, vývoj dítěte a správný stravovací režim - seznamte se s aktuální nabídkou naší školní kuchyně.

Naše ocenění, certifikáty, projekty

odrážka

V roce 2001 jsme získali ocenění Nadace Josefa Luxe za realizaci etických principů a hodnot v mateřské škole.

odrážka

V roce 2010 jsme se na základě kvality poskytovaného vzdělávání stali fakultní školou Pedagogické fakulty Masarykovy university.

odrážka

V roce 2015 jsme získali certifikát Rodiče vítáni za dlouhodobé splňování kriterií partnerské spolupráce s rodiči.

odrážka

Od října 2015 jsme zapojeni do projektu Digitalizace školy aneb Využívání informačních technologií v předškolním vzdělávání dětí

Podrobnější informace o našich projektech

Informace pro studenty vysokých i středních škol

• Naše mateřská škola je otevřena studentům brněnských vysokých i středních škol, kteří u nás mohou absolvovat povinnou praxi krátkodobého i dlouhodobého charakteru.

• Zaměření pedagogická práce - práce se skupinkou dětí ve věku od 3 do 6 let. Vedení skupiny, motivace dětí k denní činnosti, vedení logopedické průpravy, vedení tělovýchovných chvilek, příprava týdenních vzdělávacích plánů,  příprava jednorázových akcí (Den dětí, Mikuláš, Vánoční besídka atd. - dle momentální situace), výtvarné činnosti, hudební chvilky, rozvoj kompetencí dětí ve skupině, evaluace.

• V případě zájmu o domluvu praxe kontaktujte e-mailem vedení MŠ.

Aktualizace 07.05.2019