Aktuality | O nás | Úřední deska | Koncepce | Realizujeme projekty | Komunitní centrum
Provozní informace | Doporučení rodičům | Platby | Školní kuchyně | Omlouvání dětí | Fotoalbum | Napište ředitelce | Interní webové aplikace

o nás

Naše škola se nachází v městské části Brno-Židenice, v klidném prostředí přírodní lokality Bílá hora.

Jak se k nám dostanete

Najdete nás na mapě

Tramvaj čís. 8, zastávka Bělohorská

Autobus čís. 55 a 75, zastávka Špačkova

Orientace v mateřské škole

odrážka

Snížené přízemí: Komunitní centrum a školní kuchyně

odrážka

Přízemí: šatny dětí a třída Koťátka

1. patro: třída Motýlci a třída Berušky

Ing. Romana Kincová ekonomka,
vedoucí stravování
ekonomka@msfamily.cz 548 129 534 2. patro
Radana Němčanská hlavní kuchařka kuchyne@msfamily.cz 548 129 539 snížené přízemí
Věra Vítková kuchařka
Věra Olšová školnice
Monika Winklerová úklid
Jaroslava Vedrová úklid, školní asistent
Dita Králová asistent pedagoga
Iva Zouharová školní asistent

Charakteristika školy

Jsme mateřská škola pro 100 dětí. Připravujeme pro ně prostředí barevné, vkusné a inspirující, aby se u nás děti i rodiče cítili příjemně. Svědčí o tom mimo jiné i výsledky komplexních rekonstrukcí interiéru a exteriéru školy z posledních let. Originalita a barevnost prvků naší nové školní zahrady podporuje zvídavost, tvořivost a pohybovou obratnost dětí.

Základní hodnotou naší školy je otevřenost, partnerství  s rodinou a kultivace a rozvoj dítěte dle etických principů, morálních hodnot a jeho osobních předpokladů.

Výchova a vzdělávání dětí jsou v naší škole založeny na pozitivním ocenění dítěte ve chvíli, kdy se mu něco podařilo, dále na aktivním přemýšlení, vedení k hodnotám lidským, ekonomickým, ekologickým, řešení situací, na kooperaci i uvědomění si, že agresivita není cesta. A to vše od roku 2000 prostřednictvím etické výchovy:

• Etická výchova je jednou z cest kultivace dětské duše ve vyrovnanou a zdravě smýšlející osobnost s vlastní identitou. V rámci vzdělávání se zapojujeme i do různých hodnotově (nikoliv komerčně) orientovaných výtvarných, sportovních či ekologických projektů. Nekupujeme žádné komerční hračky. Děti jsou vedeny k dodržování dohodnutých pravidel, neboť hranice děti uklidňují a učí se tak do budoucna respektovat zákony společnosti. Děti bez hranic jsou jako na mostě bez zábradlí.

• Držíme se léty osvědčené koncepce naší práce. Máme v Brně ojedinělý program etické výchovy a výchovy k prosociálnosti, za který jsme jako jediná škola v ČR získali v roce 2001 ocenění Nadace Josefa Luxe.

• Jsme KOMUNITNÍ ŠKOLA S ETICKÝM PROGRAMEM - seznamte se s podrobnostmi na stránce Koncepce.

Naše vlastní školní kuchyně připravuje pro děti kvalitní, pestrou, zdravou a hodnotnou stravu bez zbytečné chemie, dochucovadel a polotovarů, se sníženým množstvím tuků, soli a cukrů a naopak s množstvím zeleniny. Podporuje zdravý růst, vývoj dítěte a správný stravovací režim - seznamte se s aktuální nabídkou naší školní kuchyně.

Naše ocenění, certifikáty, projekty

odrážka

V roce 2001 jsme získali ocenění Nadace Josefa Luxe za realizaci etických principů a hodnot v mateřské škole.

odrážka

V roce 2010 jsme se na základě kvality poskytovaného vzdělávání stali fakultní školou Pedagogické fakulty Masarykovy university.

odrážka

V roce 2015 jsme získali certifikát Rodiče vítáni za dlouhodobé splňování kriterií partnerské spolupráce s rodiči.

odrážka

Od října 2015 jsme zapojeni do projektu Digitalizace školy aneb Využívání informačních technologií v předškolním vzdělávání dětí

Podrobnější informace o našich projektech

Informace pro studenty vysokých i středních škol

• Naše mateřská škola je otevřena studentům brněnských vysokých i středních škol, kteří u nás mohou absolvovat povinnou praxi krátkodobého i dlouhodobého charakteru.

• Zaměření pedagogická práce - práce se skupinkou dětí ve věku od 3 do 6 let. Vedení skupiny, motivace dětí k denní činnosti, vedení logopedické průpravy, vedení tělovýchovných chvilek, příprava týdenních vzdělávacích plánů,  příprava jednorázových akcí (Den dětí, Mikuláš, Vánoční besídka atd. - dle momentální situace), výtvarné činnosti, hudební chvilky, rozvoj kompetencí dětí ve skupině, evaluace.

• V případě zájmu o domluvu praxe kontaktujte e-mailem vedení MŠ.

Aktualizace 05.12.2018